Náborová akce LYŽUJ LESY pokračovala druhou zastávkou, zavítala do Jeseníku

Akce LYŽUJ LESY, která má za cíl přilákat k běžeckému lyžování co nejvíce dětí, tentokráte zavítala do Jeseníku. Zúčastnilo se 91 dětí ze škol z různých krajů, které bojovali nejen mezi sebou, ale i s nepříznivými podmínkami.

Událost se uskutečnila na trase Jeseníky - Rejvíz. Dohromady se zapojilo 91 dětí z devíti různých základních škol po celé republice. Nejdelší 150kilometrovou cestu absolvovali žáci ze školy v Zubří.

Původní plány nenarušilo ani nepříznivé počasí, sněžilo a po většinu času foukal silný vítr. Pořadatelé si pro děti připravili pět různých disciplín. Soutěže probíhaly v běhu pozadu, slalomu, houpačce, podjezdu a jízdě na terénních nerovnostech. Délka závodů čítala od 500 metrů až po tři kilometry.

Roli ambasadora plnil Adam Fellner. Devětadvacetiletý lyžař je rodák přímo z Jeseníku. První závod Světového poháru absolvoval v sezóně 2011/12, dvakrát se zúčastnil mistrovství světa a minulý rok nechyběl na olympijských hrách v Pekingu.

"Organizační tým tvořilo 15 členů klubu Fenix Ski Teamu Jeseník. Zázemí závodu poskytla Chata Férovka, děti dostaly svačinu, k dispozici jim bylo ovoce, teplý čaj, po ukončení závodu oběd," přiblížil detaily akce ředitel závodu Tomáš Teichman.

"Čekali jsme větší účast od místních škol. I přes včasnou propagaci a osobní komunikaci se školami nebylo naplněno naše očekávání. Je škoda, že se nezúčastnilo více škol z okolí Jeseníku," povzdechl si Tomáš Teichman nad nenaplněnými předpoklady očekávaného počtu přihlášených dětí.

Současně ale Teichman nezapomněl zúčastněné závodníky pochválit. "S ambasadorem závodu Adamem Fellnerem jsme se shodli na úžasném nasazení a soutěživosti dětí, hlavně těch neregistrovaných. Děti jsou ve své přirozenosti velmi soutěživé, což ukázaly při závodě. Podstata akce ukázat a přivést děti k běhu na lyžích byla naplněna," uzavřel ředitel závodu.

Další zastávky náborové akce LYŽUJ LESY:

8. 2. 2023 Jilemnice

14. 2. 2023 Vimperk

16. 2. 2023 Nové Město na Moravě

1. 3. 2023 Boží Dar